SUPER OKAZION SHITET VILË NGJITUR ME KATEDRALEN E KORÇËS - E PËRSHTATSHME PËR HOTEL BUJTINË - Century 21 Albania
Përshkrim

Ngjitur me Katedralen Orthodokse të Korçës, ndodhet Vila që publikojmë për Shitje.
Në Qendër të qytetit, në zonën me fluksin më të lartë të turistëve, ngjitur me Katedralen, por edhe pranë zonës historike të qytetit.
E ndërtuar në vitin 1928 dhe në gjendje shumë të mirë të mirëmbajtur.
Ideale për investim për ta kthyer në Bujtinë ose Hotel, për shkak të vlerës arkitekturale si dhe trashëgimisë kulturore.
Vilë tipike e Parisit të Vogël shumë e preferuar për tu frekuentuar nga turistët.

Vila është 2 katëshe
Spërfaqja e truallit 300 m
Sipërfaqje ndërtimit 185m / kat.

Shtëpia është e organizuar, si më poshtë:
- kati e parë: 4 dhoma, (dhomat janë me gjysmë dritare ose thënë ndryshe qilar).
- kati i dytë përbëhet nga 3 dhoma, 1 kuzhinë dhe 1 tualet.
Pjesa tjetër e shtëpisë ka një oborr prej 115m.

Ne zonën ku është vila, ndërtesat lejohen deri në 3 kate. Që do të thotë se blerësi i ri, nëse është i interesuar mund të shtojë dhe një kat.


DISPONON DOKUMENTACION TË RREGULLT HIPOTEKOR

Për më shumë informacion mos hezitoni të na kontaktoni.


Informacion
Sip. Totale:

300 m2

Sip. e brendshme:

178 m2

Dhomat e gjumit:

7

Tualetet:

1

Kati:

2

Lloji:

Villa

Statusi:

Used

Availability:

Available

Website Views:

927

Dokumentacion:

Ka hipoteke


Vendndodhje

Adresa: Korçë

Qyteti: Korçë


Kontakto Agjentin