TIRANA'S ROCK, SHITET APARTAMENT 2+1 - Century 21 Albania
Përshkrim

Tiranas'Rock e pozicionuar ne qenderte Tiranes. 'MVRDV' eshte kompania qe ka dizenjuar kete ndertese. Ndërtesa e Skënderbeut (e njohur zyrtarisht si Shkëmbi i Tiranës) është një projekt me përdorim të përzier me 85 metra lartësi dhe i skalitur në formën e bustit të heroit kombëtar të Shqipërisë - do të jetë ndër ndërtesat më të mëdha në botë që dyfishohen si një skulpturë figurative. E mbështjellë në ballkone të lakuara që formojnë formën e kokës së Skënderbeut, ndërtesa do të jetë një pikë referimi në sheshin Skënderbej, në qendër të kryeqytetit të Shqipërisë, duke festuar dhe asimiluar në historinë kulturore të vendit, duke i dhënë Tiranës një identitet unik, ndryshe nga çdo kryeqytet tjetër.
Ndertimi do te jete 24 kate ku do te perfshin qender biznesi dhe apartamente. Gjithashtu dhe 4 kate nen toke. Parashikohet qe punimet te perfundojne ne vitin 2025.
Disponojme tipologji te ndryshme.
Per me shume informacion mos hezitoni te na kontaktoni!


Informacion
Sip. Totale:

112 m2

Sip. e brendshme:

96 m2

Dhomat e gjumit:

2

Tualetet:

1

Kati:

10

Lloji:

Apartment

Statusi:

Under Construction

Availability:

Available

Website Views:

357

Dokumentacion:

Ne proces hipotekimi


Vendndodhje

Adresa: Sheshi Skenderbej, Sheshi Skënderbej (Qendër)

Qyteti: Tirana


Kontakto Agjentin