Apartament 2+1 per Shitje - Century 21 Albania
Përshkrim

Apartament 2+1 per shitje ne rezidencen "Rainbow", ne zonen e Don Boskos. Rezidenca Ranibow është e pozicionuar në zonën më të qetë të lagjes Don Bosko. E vendosur në zonën rezidenciale të Don Boskos në rrugën Albanopol, ajo është konceptuar të ofrojë një shtëpi komode dhe jetë të pasur komunitare me mbi 75% hapësirë të përbashkët të gjelbër. Rezidenca është vetëm 1 km nga Zogu i Zi, 1.3 km nga Bulevardi Zogu i Parë dhe 1.9km nga qëndra e Tiranës. Në afërsi të rezidencës gjenden të gjitha shërbimet e nevojshme rezidenciale, si kopshte, shkolla, qëndra shëndetësore, supermarkete, banka, restorante, palestra etj. Zona është lehtësisht e aksesueshme me këmbë, automjet apo transport publik. Rezidenca Rainbow në "Rrugen Muzaket" - Don Bosko është konceptuar me standartet më të larta të ndërtimit në vend. Detajet e ndërtimit përfshijnë: Termoizolim tërësor: Sistemin kapotë me tullën termike poroton mundëson termoizolim të shkëlqyer, Izolim Akustik: Rehatia është e lidhur ngushtë me qetësinë e privacinë. Muratura e dyfishtë me nje shtrese lesh guri ndërmjet apratamenteve është aplikuar për izolim akustik maksimal. Gjithashtu aplikohet dyshemeja notuese me një membranë për izolimin e zhurmave që transmetohen nëpërmjet soletës dhe kolonave. Ventilim i pavarur: Puset teknike individuale eliminojnë qarkullimin e aromave ndërmjet apartamenteve prej tubave të ajërimit të kuzhinës apo të tualeteve. Vetrata Franceze: Dritaret e larta sigurojnë ndriçim natyral gjatë gjithë ditës . Rezidenca vjen me dritare plastike dopjo xham e gaz argoni me koefiçent të ulët të transmetimit termik. Hapësira rekreative & të gjelbra: 75% e sheshit të ndërtimit proojektuar hapësirë e gjelbër e rekreative me stola dhe elementë të tjerë të arredimit urban. Tarracë funksionale: Tarraca e rezidencës është e konceptuar pjesërisht si një hapësirë e përbashkët shplodhëse dhe pjesërisht me sipërfaqe të posaçme për panele diellore për secilin apartament. Per me shume info. na kontaktoni!


Informacion
Sip. Totale:

108 m2

Sip. e brendshme:

96 m2

Dhomat e gjumit:

2

Tualetet:

2

Dhomen e ndenjes:

1

Kati:

2

Lloji:

Apartment

Statusi:

Under Construction

Availability:

Withdrawn

Website Views:

338

Dokumentacion:

Ne proces hipotekimiKontakto Agjentin

Copyright © 2020