SHESIM VILE ME PISHINE NE PETRELE - Century 21 Albania
描述

Vile me pishine ne Shitje ne Petrele-Picalle

Vila ndodhet ne nje zone te qete me infrastrukture dhe akses te shpejte me Tiranen. Zona eshte projektuar te marre statusin e fshatit turistik, pasi do te behen disa vila te tjera me hyrje te dedikuar. Kjo do t’i siguroje komoditetin e hapesirave te medha dhe largesise ndermjet ndertimeve, por edhe sigurine e lagjeve rezidenciale dhe te sherbimeve te tjera (mirembajtja e hapesirave te gjelberta; mirembajtje teknike; etj.).
Pozicionimi kodrinor i viles lejon nje pamje shume te madhe dhe njekohesisht siguron edhe privatesine.
Vila eshte projektuar dhe ideuar me shume shije, duke bere nje nderthurje te arkitektures moderne, komoditetit dhe hapesirave te gjelbra. Vila do te kete nje sistem te ngrohjes qendrore ne toke, pervec sistemit te ftohjes. Gjithashtu, do te kete sistem home-automation per kontrollin automatik te dritave (brenda dhe jashte), e televizorit dhe aparaturave te tjera smart, hapjen e grilave dhe perdeve, hapjen e dyerve si edhe alarmit.
Pishina ofron nje pamje te pakufizuar te terrenit perreth, duke garantuar gjithmone privatesi.
Pjesa e gjelber do te mbillet me peme frutore nga me te ndryshmet, si edhe do te kete nje pjese te dedikuar per mbjelljen e perimeve, zarzavateve.
Fasada do te jete me gure te prere me dore dhe jane parashikuar zona me bime kacavjerrese per t’i dhene bukuri dhe freski mureve te jashtme. Eshte parashikuar edhe sistem ventilimi pasiv, qe garanton uljen e lageshtise dhe ajrimin e viles edhe me dyer/dritare te mbyllura.
Gjithashtu, element i veçante eshte edhe nje oborr i brendshem, pas oxhakut dhe ndermjet palestres, per te siguruar ndricim, por edhe nje zone jeshile brenda viles.
Dhomat e gjumit kane hapesira te bollshme, lartesi deri ne kulmin e çatise si edhe elemente te veçante, si p.sh., bordure e dritares ne forme ulese, per te shijuar nje liber ose nje caj perpara pamjes eskluzive.
Ne çati, do te vendoset edhe sistem ngrohje te ujit me panel diellor, si edhe sistem paneli fotovoltaik per te garantuar prodhimin vetjak te energjise elektrike.

Te dhena te pergjithshme:
-Siperfaqe totale ndertimi 478 m2
-Siperfaqe pishine 115 m2
-Siperfaqe toke pa ndertim 1800 m2 (e gjelber)
-Siperfaqe verande 104 m2 .

Te dhena:
* Kati perdhe me siperfaqe 325 m2
- Dhome ndenje e madhe
- Ambient per palester
- Oborr i brendshem me mure te tejdukshme dhe me tavan xhami
- Depo
- Oxhak
- Garazh me hyrje ne brendesi te Viles me hapesire per 2 makina me distance 3 m esktra nga muri per te pozicionuar bicikleta apo motore.
- 1 dhome gjumi me banjo te brendshme
- 1 pishine 12x6x1.5m, ne vazhdim te verandes, duke krijuar nje efekt te bukur te qendrimit jashte.

*Kati i pare me siperfaqe 152 m2
- Tre dhoma gjumi (te gjitha me tualet te brendshem)
- Dy garderoba
- Verande e madhe
- Lartesia e dhomave arrin ne kulm te çatise, duke i dhene hapesire ekstra.

- Truall total 1800 m2

Orientimi i Viles eshte Jug-Lindje - Perendim dhe pamje te lire.
Planifikuar te perfundoje ne vitin 2024.

Per me shume informacion na kontaktoni!


信息
总面积:

2258 m2

内部区域:

478 m2

土地面积:

1800 m2

卧室:

4

浴室:

5

客厅:

1

地板:

1

类型:

Villa

状态:

Under Construction

可用性:

Available

Website Views:

52

文件資料:

Ne proces hipotekimi


位置

地址: Qendra Tregtare TEG

市: Tirana


要求显示